Zbiórka dla Ukraińskich żołnierzy Obrony Terytorialnej

30 kwietnia i 1 maja, w godzinach od 10 do 15 na legionowskim targowisku odbędzie się zbiórka dla żołnierzy Ukraińskiej Obrony Terytorialnej oraz mieszkańców kilku miejscowości w obwodzie Kijowskim.

Co można przekazać w ramach zbiórki?

Najpotrzebniejsze są przede wszystkim lekarstwa i odzież taktyczna dla Ukraińskiej Obrony Terytorialnej. Brakuje również obuwia, w szczególności w rozmiarach 44,46 oraz 48. Osoby, które pragną przekazać dary na rzecz Ukraińskiej Obrony Terytorialnej, powinny pamiętać o tym, że zarówno odzież, jak i obuwie będą użytkowane w celach militarnych, powinny więc spełniać określone wymagania. Przekazać można również żywność o długim terminie przydatności oraz niezbędne leki, w tym także opatrunki i środki odkażające.

Szczegóły zbiórki.

Zbiórka będzie organizowana przez dwa dni – 30 kwietnia oraz 1 maja w godzinach od 10 do 15. Wolontariusze będą znajdować się na legionowskim targowisku, będzie można ich rozpoznać po specjalnie oznakowanym pojeździe. Taktyczną odzież oraz obuwie można zakupić w sklepie militarnym, który zresztą znajduje się w Legionowie.