Brutalne pobicie w Jachrance. Ofiara nie żyje

Do tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w nocy na przełomie 21 i 22 maja. Pomiędzy dwoma mieszkańcami wsi Jachranka doszło do sprzeczki słownej, która w szybkim tempie eskalowała do pełnowymiarowej bójki. Jeden z jej uczestników został ciężko pobity, a sprawca najpewniej oddalił się z miejsca zdarzenia bez udzielenia mu pomocy. Niedługo po tym, do dyżurnego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej dotarło zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, który może potrzebować pomocy medycznej.

Ofiara nie przeżyła.

Wstępnie informacje wskazywały na to, że ofiara, którą był mężczyzna w średnim wieku, został najpewniej napadnięty i dotkliwie pobity. Przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego do najbliższego szpitala. W godzinach popołudniowych tego samego dnia okazało się jednak, że mężczyzna, pomimo starań lekarzy, zmarł w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń.

Podejrzany został zatrzymany.

Niespełna dzień po całym zdarzeniu, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej w Policji w Legionowie przekazali prasie, że mężczyzna, który może być odpowiedzialny za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, został zatrzymany. W tej chwili prowadzone są odpowiednie czynności wyjaśniające. Ze wstępnych informacji wynika, iż prokuratura zaklasyfikowała całe zdarzenie jako zabójstwo. Oznacza więc to, że podejrzanemu grozić będzie kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.