Mocno zakrapiana impreza funkcjonariuszy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Uczestniczący w kursach i szkoleniach funkcjonariusze policji z całej Polski, którzy przebywali w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, postanowili na moment odetchnąć od służbowych obowiązków i nauki, czego efektem było towarzyskie spotkanie, które szybko przerodziło się w mocno zakrapianą imprezę. W obiekcie miało dojść do awantur i przepychanek – w tej sprawie prowadzone są obecnie postępowania dyscyplinarne, które objęły ponad 21 funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze przesadzili z alkoholem.

O kulisach zdarzeń, jakie miały miejsce w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, poinformowały anonimowe osoby, będące naocznymi świadkami – skontaktowały się one z mediami. W placówce szkoleniowej odbywał się kilkudniowy kurs dla policjantów z wydziału prasowego oraz kontrterrorystycznego. Jak relacjonuje jedna z osób, policyjni antyterroryści postanowili dołączyć do zgromadzonych w jednym z pomieszczeń ośrodka rzeczników z wydziału prasowego, które w znaczącej części stanowiły kobiety. Antyterroryści, zaopatrzeni w alkohol i przenośny głośnik wkrótce zaczęli sprawiać problemy, a przy tym ignorowali uwagi pozostałych osób. W pewnym momencie interweniować postanowił oficer dyżurny Centrum Szkoleniowego Policji – jak następnie tłumaczył się przełożonym, miał on zostać zaatakowany i zwyzywany przez jednego z antyterrorystów, który ranił mężczyznę szkłem w rękę.

21 postępowań dyscyplinarnych, w tym dla oficera dyżurnego.

Komendant centrum szkoleniowego podjęła decyzję o wszczęciu postępowań dyscyplinarnych względem 21 uczestników całego wydarzenia. Wśród nich znajduje się również oficer dyżurny, którego wersja zdarzeń okazała się być nieprawdziwa. Wszyscy, obecni na miejscu świadkowie zwrócili uwagę, iż to on był agresywny względem jednego z funkcjonariuszy, a uszkodzenie jego dłoni miało być wynikiem nie ataku, lecz wytrącenia szklanki.