Darmowe czipowanie psów w Wieliszewie!

Wszyscy właściciele czworonogów mogą wziąć udział w akcji darmowego chipowania psów, która zorganizowana będzie z inicjatywy Fundacji Safe Animal oraz Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych. Chipowanie psów odbywać się będzie 21 maja w Wieliszewie w godzinach od 12 do 16 w hali sportowej mieszczącej się na ulicy Modlińskiej 65.

Zbiórka karmy.

Oprócz samej akcji chipowania psów przeprowadzona będzie również zbiórka karmy dla psów oraz kotów, które przebywają w schronisku dla zwierząt mieszczącym się w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dlaczego warto zachipować psa?

Chipowanie psów niesie za sobą ogromną ilość zalet, jest to przede wszystkim trwałe oznaczenia czworonoga, co umożliwia jego szybką identyfikację na wypadek zagubienia, ucieczki lub kradzieży zwierzęcia. Odnaleziony przez odpowiednie służby pies posiadający chipa, może być w łatwy sposób powiązany ze swoim właścicielem.

Darmowe chipowanie – co należy wiedzieć?

Chipowanie czworonogów, które odbędzie się w Wieliszewie, 21 maja jest całkowicie bezpłatne – właściciele powinni jednak pamiętać o tym, by zabrać ze sobą swój dowód osobisty oraz książeczkę zdrowia zwierzęcia. Organizatorzy apelują jednocześnie o przekazywanie karmy na rzecz zwierząt przebywających w schronisku w Nowym Dworze Mazowieckim.