Inwestycja w nieruchomości na terenie Legionowa

Nie od dziś wiadomo, że inwestycja w nieruchomości to świetny sposób zabezpieczenia oszczędności. Szczególnie przy tak szybko pędzącej inflacji, należy zadbać o pieniądze, aby ich najzwyczajniej w świecie nie stracić.

Warszawa pełna jest nowych inwestycji, deweloperzy kuszą lokalizacją, dobrą komunikacją oraz cenami. Natomiast i tak wiele ludzi decyduje się na zakup w innej miejscowości z łatwym dojazdem do centrum miasta. W takim razie; czy Legionowo również może być dobrym miejscem inwestycji? Oczywiście, że tak. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jak przygotować się ewentualnego zakupu.

Dojazd, jako główny czynnik wyboru lokalizacji mieszkania

Legionowo jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym ze stolicą. Pociągi RL jeżdżą co około 30 minut i zabierają do pracy mieszkańców Legionowa. Dla oczekujących dobrym sposobem na przeczekanie jest skorzystanie z miejskiej biblioteki znajdującej się tuż obok peronu. Podróż pociągiem do stacji Warszawa Wschodnia zajmuje około 15 minut. Największą zaletą korzystania z takiej formy komunikacji jest brak stania w długich korkach.
Dla osób, które bardziej stawiają na mobilność, istnieje możliwość dojechania do stolicy samochodem. Pokonanie trasy prowadzącej przez drogę krajową o numerze 61, a później przez Wisłostradę zajmuje około 35 minut. Na czas największy wpływ mają warunki na drodze. Warto mieć na uwadze, iż dojazd do pracy w godzinach porannych może się wydłużyć nawet dwukrotnie. Lepszym wyborem będzie inwestycja w nieruchomość znajdującą się przy peronie, niż trasie samochodowej.

Ceny inwestycji w nieruchomość

Tutaj rodzi się pytanie, na które nie jest łatwo odpowiedzieć. Ile kosztują mieszkania w Legionowie? Czy są dużo tańsze od nieruchomości w stolicy?
Wszystko zależy od lokalizacji, stanu nieruchomości oraz niekiedy popytu. Decydując się na nowe mieszkanie w stanie deweloperskim, należy liczyć się z kwotą rzędu 7-8 tysięcy za metr kwadratowy. Natomiast w Warszawie ceny nowych mieszkań na obrzeżach miasta wynoszą o około 2-3 tysiące więcej, oczywiście za metr kwadratowy. Porównując zakup nieruchomości na Mokotowie, z zakupem mieszkania w Legionowie można naprawdę się zaskoczyć.
Czy warto inwestować w mieszkania oddalone od Warszawy? Zawsze warto zabezpieczyć pieniądze w taki sposób. Najlepiej jest mniej zwracać uwagę na miasto, a bardziej skupić się na możliwościach dojazdu, osiedlu oraz innych czynnikach wpływających na komfort życia.