Polecane dzielnice do zamieszkania w Warszawie

Warszawa to piękne miasto, które posiada burzliwą, lecz wartą poznania historię. Na jej terenie mieści się wiele zapierających dech w piersi zabytków, które z pewnością warto zobaczyć. Stolica to miejsce wielu możliwości i perspektyw dla młodych i nie tylko. To miasto cały czas tętni życiem i nigdy nie zasypia. Wiele osób, które chcą się tu przeprowadzić, mają dylemat, która dzielnica Warszawy jest najlepsza. Podpowiadamy kilka propozycji.

Warszawa Śródmieście

Niewątpliwym numerem jeden, jeżeli chodzi o dzielnice Warszawy, jest Śródmieście. To epicentrum wszystkich wydarzeń kulturalnych, w którym mamy do dyspozycji doskonałą komunikację miejską, wiele lokali usługowych, galerii handlowych, sklepów oraz oczywiście miejsc pracy. Tutaj nigdy nie ma nudy, a w czasie wolnym dla mieszkańców czeka wiele atrakcji. Minusem są wieczne korki, spory tłok i hałas.

Rembertów, Wawer, Białołęka – ekonomiczne rozwiązanie

Nie wszyscy pragną co dzień żyć w wielkomiejskiej dżungli generującej wielki hałas. Z tego względu wiele osób może być zainteresowanych zamieszkaniem gdzieś na obrzeżach miasta. Jest to między innymi Rembertów, Wawer oraz Białołęka. Poza licznymi terenami zielonymi, dobrą komunikacją z centrum oraz spokojnymi dzielnicami, jest jeszcze jeden atut zamieszkania w takich dzielnicach. Chodzi mianowicie o ceny nieruchomości, które są o wiele niższe, porównując do centrum miasta. Dodatkowo dochodzą niższe ceny jeżeli chodzi o codzienne utrzymanie – koszty produktów i usług.

Warszawa Ursynów

Dzielnicą, która nie traci zainteresowania wśród potencjalnych mieszkańców, jest Ursynów. Oferuje bardzo dogodną komunikację. Mieszkańcy chwalą się bardzo czystą okolicą i przyjaznym sąsiedztwem.

Ursynów to również miejsce, w którym znajduje się wiele przyjaznych miejsc nie tylko singlom i młodym parom, lecz także rodzinom z dziećmi. Szeroki wybór lokali gastronomicznych, instytucji kulturalnych i sklepów z pewnością spełni oczekiwania każdego.