Skarby Mazowsza – poznaj najciekawsze miejsca

Mazowsze to miejsce, w którym z pewności doświadczymy wiele atrakcji i pięknych widoków. Możliwe są tutaj wycieczki piesze, rowerowe, a także morskie. To prawdziwy raj dla miłośników historii, dzieci i dla tych, którzy chcą poznać sekrety stolicy Polski. Co warto zwiedzić w województwie mazowieckim?

Żelazowa Wola

Naszą listę rozpoczyna Żelazowa Wola, która jest uważana za jedną z najlepszych miejsc w celach relaksacyjnych, jeżeli jesteśmy w pobliżu Warszawy. Oprócz walorów czysto rekreacyjnych możemy także podziwiać tutaj liczne historyczne zabytki, jak dom urodzenia Fryderyka Chopina, a weekendy zachwycać się muzyką na fortepianowych koncertach.

Atrakcje turystyczne Mazowsza – Żyrardów i Siedlce

Jeżeli jesteśmy w Żelazowej Woli, to nie sposób nie zajrzeć do pobliskiego Żyrardowa. Niegdyś mieściła się tu fabryka lnu, która była jedną z największych tego typu fabryk na świecie. Znajduje się tu ok. 300 budynków, które w większości zachowały się do dzisiaj w bardzo dobrym stanie. Nie można także pominąć Siedlec, czyli miasta bogatego w zabytki.

Jezioro Zegrzyńskie

Jeżeli spragnieni wody, szukamy przystani, gdzie popływamy łódką i zanurzymy stopy w lazurowej tafli, to z pewnością Jezioro Zegrzyńskie jest miejscem, które powinniśmy odwiedzić. Z Warszawy dotrzemy na miejsce w godzinę. Nad tym jeziorem możemy wygrzewać się na pięknych piaszczystych plażach, pożeglować, popływać motorówką, a dla fanów ekstremalnych przeżyć możliwa jest nauka na desce kitesurfingowej.

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy to miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze. Liczne atrakcje, które czekają tu na turystów, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Możemy tutaj wybrać się na przejażdżkę rowerową, spacer lub pojeździć konno. Dla zwiedzających dostępne są także szalki dydaktyczne – przyrodnicze i historyczne.

Twierdza Modlin

Wypraw do twierdzy to obowiązkowy punkt dla fanów historii. Jest to obiekt, który może poszczycić się niezwykłą estetyką i kunsztem architektury.

Ciszyca nad Wisłą

Bardzo ciekawym punktem na mapie Mazowsza jest także plaża w Ciszycy nad Wisłą. Jeżeli lubimy imprezy, gwar i miejsce, w którym ciągle coś się dzieje, to możemy wybrać plaże nad Wisłą w Warszawie, jeżeli nie, to Ciszyca jest rozwiązaniem skrojonym na nasze potrzeby.