Pożar domu jednorodzinnego w powiecie legionowskim

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartkowy poranek w miejscowości Janówek Drugi. W miejscowości, która leży w powiecie legionowskim doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Ogień pojawił się w godzinach porannych i jak dotąd udało się ustalić śledczym, spowodowany był przez kotłownię, w której doszło do wybuchu pożaru.

Zawiadomienie straży przed godziną czwartą nad ranem

Jeszcze przed godziną czwartą nad ranem pojawił się ogień w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Janówek Drugi. Na miejscu od razu pojawili się strażacy. Po przyjeździe strażacy od razu wzięli się do gaszenia pożaru, a domownicy zdążyli ewakuować się już samemu. Jedna z osób, która znajdowała się w domu jednorodzinnym podczas pojawienia się ognia odniosła obrażenia. Ma poparzoną rękę i musiał zostać opatrzona przez ratowników.

Akcja gaśnicza obejmowała gaszenie całego budynku

Strażacy po przyjeździe na miejsce dosyć sprawnie poradzili sobie z opanowaniem ognia. Niestety musieli zacząć gasić cały budynek, gdyż ogień szybko rozprzestrzenił się z kotłowni na inne części obiektu. Wg informacji podanych przez Kamila Klimaszewskiego, a więc osobę związaną z Komendą Powiatowej Straży Państwowej Pożarnej w Legionowie, jeszcze przed godziną ósmą strażacy wrócili do bazy. Łącznie w akcji gaśniczej domu jednorodzinnego w powiecie legionowskim uczestniczyło dziewięć oddziałów straży pożarnej.