Skutki silnego wiatru dotkliwe odczuli mieszkańcy powiatu legionowskiego.

Skutki silnego wiatru dotkliwe odczuli mieszkańcy powiatu legionowskiego.

W ciągu ostatnich kilku dni nad cała polską miały miejsce bardzo silne nawałnice, którym towarzyszyły podmuchy wiatru osiągające nawet 100 km/h. Mieszkańcy w całej Polsce walczą ze skutkami cyklonu „Dudley”, który przeszedł przez nasz kraj. Mowa tutaj o licznych, powalonych drzewach, przerwach w dostawie prądu, zerwanych dachach czy nawet – ofiarach śmiertelnych.

10 tysięcy mieszkańców powiatu legionowskiego pozbawionych prądu.

Nawałnica, która przeszła przez powiat legionowski w nocy 17 lutego sprawiła, iż bez dostępu do prądu pozostaje wciąż około 10 tysięcy mieszkańców. Towarzyszący nawałnicy wiatr osiągał w porywach nawet 100 km/h. W całym powiecie legionowskim liczne zastępy strażaków walczą z połamanymi drzewami i zerwanymi liniami energetycznymi. Ze wstępnych informacji wynika, że w całym powiecie najbardziej ucierpiało Legionowo, Serock oraz Jabłonna.

Powalone drzewa i zerwane linie energetyczne.

Silny wiatr skutkował powaleniem drzew i zerwaniem licznych linii energetycznych. Strażacy do tej pory interweniowali już ponad 30 razy na terenie całego powiatu legionowskiego. Wiatr nie tylko zrywał linie energetyczne, ale także przewracał na nie drzewa i gałęzie. Strażacy oraz Pogotowie Energetyczne starają się zminimalizować szkody wyrządzone przez silny wiatr i tym samym naprawiać uszkodzenia linii energetycznych. Prace mogą trwać jeszcze przez wiele godzin, w tym czasie znaczna część mieszkańców wciąż pozbawiona będzie dostaw prądu.