Kokaina miała być proszkiem do prania, policjanci zatrzymali mężczyznę w Legionowie

10 czerwca w godzinach wieczornych do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wpłynęło zawiadomienie, w którym alarmowano, iż jedna z osób przebywających w schronisku dla bezdomnych może posiadać przy sobie nielegalne substancje odurzające. Przybyli na miejsce funkcjonariusze dokonali zatrzymania i przeszukania pokoju jednego z podopiecznych schroniska.

Tłumaczył się, że to proszek do prania.

Po dotarciu do schroniska dla osób bezdomnych policjanci uzyskali niezbędne informacje od jednego z pracowników tego ośrodka, który wskazał podejrzaną osobę. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w oświadczeniu informuje, że w trakcie prowadzonych na miejscu czynności, funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który był w posiadaniu środków odurzających. Zatrzymany początkowo tłumaczył się, że zapakowana w foliowy woreczek biała, sypka substancja jest w rzeczywistości proszkiem do prania. Policjanci postanowili zabezpieczyć znaleziony proszek celem późniejszego poddania go badaniu na komendzie, podczas którego narkotester wskazał, że substancja ta jest w rzeczywistości kokainą.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

47-latek został zatrzymany, a za posiadanie przy sobie nielegalnych środków odurzających stanie przed sądem. Zgodnie z prawem, za tego rodzaju przestępstwo może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nie wiadomo na ten moment, jaką ilość narkotyków zabezpieczono i czy mężczyzna obecnie znajduje się w tymczasowym areszcie.