Tragiczny wypadek przy pracy. Mężczyzna zmarł po upadku z drabiny

11 czerwca w godzinach popołudniowych do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie dotarło zgłoszenie, w którym alarmowano o wypadku z udziałem mężczyzny. Na miejsce zdarzenia wysłane zostały zastępy straży pożarnej z Legionowa i Jabłonny, jak i służby ratownicze, a w tym także policję. Mając na uwadze, że poszkodowany wymagać będzie natychmiastowej pomocy medycznej – w całej akcji udział brała również załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Upadek z rusztowania.

Po przybyciu na jedną z prywatnych posesji mieszczących się na terenie miejscowości Jabłonna okazało się, że jeden z mężczyzn wykonujących prace budowlane tudzież remontowe, w pewnym momencie spadł z rozstawionego rusztowania, co przyczyniło się do utraty przez niego przytomności. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratownicze natychmiast podjęły się reanimacji mężczyzny. Niestety, chociaż usilnych starań medyków, nie udało się przywrócić funkcji życiowych u osoby poszkodowanej. Obecny na miejscu wypadku lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Prokuratura wszczyna postępowanie.

W udzielonym przez funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Legionowej oświadczeniu prasowym możemy dowiedzieć się, że ofiarą wypadku był 47-letni mężczyzna, który w momencie zdarzenia, dokonywał prac elewacyjnych przy jednym z budynków w Jabłonnie. Wstępnie ustalono, że nie posiadał on żadnej asekuracji ani zabezpieczenia w jakiejkolwiek formie, co bezpośrednio przyczynić mogło się do jego upadku. Prokuratora w Legionowie rozpoczęła w tej sprawie dochodzenie, które na ten moment sprowadza się do bezpośredniego narażenia życia lub zdrowia pracownika.