Niespełnione oczekiwania finansowe Ratusza Legionowo związane z niewyprzedanymi działkami leśnymi

Planowane dochody dla gminy Legionowo na 2023 rok, związane ze sprzedażą dwóch zalesionych działek przeznaczonych pod budowę domów jednorodzinnych, okazały się nierealne. Działki te, znajdujące się w Legionowie na III Parceli, nie znalazły nabywców, co skutkowało niewypełnieniem przewidywań finansowych Ratusza. Brak transakcji oznaczał brak spodziewanego wpływu do budżetu miasta na poziomie co najmniej 1,4 miliona złotych brutto.

Choć Lasy Państwowe miały pierwszeństwo w zakupie tych terenów, nie zdecydowały się na ten krok. Także żadna osoba prywatna czy deweloper nie wyraził chęci zakupu tych nieruchomości, mimo wcześniejszych przypuszczeń.

W ramach realizacji planów dochodowych na 2023 rok, urzędnicy miasta Legionowo podjęli decyzję o sprzedaży miejskich nieruchomości. Na początku grudnia 2023 roku, konkretnie 6 grudnia, organizowany był przetarg na zakup wspomnianych wcześniej dwóch działek leśnych na III Parceli. W lutym tego samego roku, Rada Miasta Legionowo wyraziła zgodę na przeprowadzenie tej transakcji.