Zmiany w legionowskiej prokuraturze: nowe kierownictwo od maja 2024 roku

Od maja 2024 r., Prokuraturą Rejonową w Legionowie zarządzają dwie doświadczone prawniczki, Anna Tondera-Wolińska, w wieku 48 lat oraz Anna Murzynowska, 55-letnia. Są one nie tylko doświadczonymi prokuratorami, ale również długotrwałymi pracownikami tej konkretnej jednostki.

W maju 2024 roku, dokonano istotnych zmian na najwyższych stanowiskach Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Ireneusz Ważny, 58-letni prokurator rejonowy, został zastąpiony przez Annę Tondera-Wolińską, która ma 48 lat. Z kolei odpowiedzialność zastępcy prokuratora rejonowego, wcześniej sprawowaną przez 53-letnią Katarzynę Ryniewicz-Smelę, przejęła Anna Murzynowska w wieku 55 lat.

Nowo mianowane szefowe Prokuratury Rejonowej w Legionowie są doświadczone w wykonywaniu swoich urzędniczych obowiązków jako prokuratorzy. Kolejne lata swojej kariery zawodowej postanowiły poświęcić służbie w tej samej instytucji.

Pomimo tego, że Ireneusz Ważny i Katarzyna Ryniewicz-Smela stracili swoje liderujące pozycje w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie, nadal są tam zatrudnieni oraz kontynuują pełnienie swoich obowiązków służbowych na rzecz społeczeństwa.